تاریخ و فلسفه ریاضیاتفروشگاه

لباچفسکی و هندسه نااقلیدسی

نام کتاب : لباچفسکی و هندسه نااقلیدسی
نویسنده : کاگان
مترجم : پرویز شهریاری
ناشر : انتشارات توکا
نوبت چاپ : اول ۱۳۴۶
زبان : فارسی
لینک نمونه فایل : Picofile
لینک های خرید :

۷,۰۰۰ تومان – خرید
نوع فایل : PDF (نرم افزارهای مورد نیاز)

 

نکاتی قبل از خرید :

۱. برای خرید کتاب مورد نظر خود، با انتخاب آن، گزینه “خرید” را کلیک کنید و سپس به سبد خرید خود رفته و با وارد کردن اطلاعات خود، برای ثبت خرید اقدام کنید. در هنگام پر کردن گزینه های مربوط به خرید، در قسمت های مربوطه لطفاً ایمیل و اطلاعات صحیح و فعال خود را وارد کنید تا در صورت نیاز بتوانیم با شما ارتباط برقرار کنیم.
۲. لینک دانلود کتاب چند لحظه پس از پرداخت مبلغ و تایید آن توسط درگاه زرین پال و بازگشت خودکار مرورگر به سایت، نمایش داده خواهد شد؛ همچنین نسخه ای از کتاب نیز همراه با جزئیات خرید به ایمیل وارد شده شما، ارسال خواهد شد. در صورت نبودن ایمیل در Inbox پوشه Spam را نیز بررسی کنید.
۳. چنانچه در هر صورتی، به مشکلی در هنگام خرید و یا پس از آن در هنگام دانلود فایل های کتاب مورد نظرتان برخوردید، میتوانید با ایمیل و یا آیدی تلگرامی زیر در تماس باشید، ما در اسرع وقت مشکل شما را پیگیری خواهیم کرد.
ایمیل پشتیبانی : alirezahr96@gmail.com
آیدی تلگرام : https://t.me/alirezahr96

 

بخشی از مقدمه مترجم :

سالهای بسیاری از روز تولد دانشمند بزرگ روس، نیکلای لباچوفسکی، بانی هندسه نااقلیدسی می گذرد. دانشی که لباچوفسکی بنیان گذاشت، بنایی به کلی تازه بود و از هندسه رسمی، تنها به عنوان سنگ بنای آن استفاده می شد.
اندیشه های لباچوفسکی، امکان پیشرفت را برای بحثهای گوناگون هندسه فراهم کرد، دانشی که تا آن زمان هنوز به همان صورت قدیمی یونانی خود بود و چنان قاطع و محکم به نظر می آمد که تصور هیچ تغییری در آن نمی رفت. به نظر بیشتر اندیشمندان پیش از لباچوفسکی، مبانی هندسه اقلیدسی، با پیوندی ابدی، جزئی از ذهن ما به حساب می آمد که از آغاز خلقت به آن تحمیل شده و تنها شکل ممکن و لازم اندیشه ماست. شکلی پایدار و بی تغییر، همچون حقیقتی جاوید که از آسمان فرستاده شده است.
و کار لباچوفسکی بود که اینگونه برخورد ذهن گرایانه با پدیده های طبیعی را، از بیخ و بن برانداخت. اندیشه های او اثر عمیقی در تمامی ساختمان ریاضیات بر جای گذاشت و به جز آن، دیدگاه ما را در دانشهایی همچون فیزیک، مکانیک و نجوم تغییر داد و حتی در بعضی زمینه های بنیادی فلسفی هم اثری جدی داشت. کلیفورد، ریاضیدان انگلیسی، لباچوفسکی را کوپرنیک هندسه نام داده است و به این ترتیب، دانشمند بزرگ هندسه را با خالق دستگاه جهانی “خورشید مرکزی” مقایسه کرده است.
در تاریخ ریاضیات و هم در تاریخ دانشهای دقیق و فلسفه، جایگاه لباچوفسکی، همیشه در کنار نابغه های بزرگی چون ارشمیدس، گالیله، کوپرنیک و نیوتون خواهد بود. در ضمن، نوآوریها و اندیشه های دشوار لباچوفسکی، خیلی زود مورد قبول قرار نگرفت و نخستین آورهای تاییدی، پنجاه سال بعد پدیدار شد. ادامه متن فوق را که سری در اندیشه های نیکلای لباچوفسکی، بنیان گذار هندسه نااقلیدسی، و زندگی نامه او است را می توانید در کتاب فوق مطالعه فرمائید.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا