مساله‌های ریاضی: آسان، ولی…

نام کتاب : مساله‌های ریاضی: آسان، ولی…
نویسنده : اوستروسکی ، دینکین و…
مترجم : پرویز شهریاری
ناشر : انتشارات توکا
نوبت چاپ : اول ۱۳۵۴
زبان : فارسی
لینک دانلود : Picofile
نوع فایل : PDF (نرم افزارهای مورد نیاز)

 

بخشی از مقدمه مترجم :

ریاضیات دو جهت به ظاهر متفاوت دارد. از یک طرف بیش از حد انتزاعی است و رابطه‌های آن تنها در ارتباط باهم شناخته می‌شوند و از طرف دیگر پیشاهنگ همه دانش‌هاست و همه آنها، و به طبع آنها، صنعت و زندگی امروزی وابسته به ریاضیات است.
ناچیز گرفتن هرکدام از این دو طرف، زیان‌های جبران‌ناپذیری به بار می‌آورد. کسی که می‌خواهد با ریاضیات کار کند باید هم به نیروی درونی آن (روابط، قضایا، نظریه‌ها و به خصوص روش استدلال) و هم به نیروی بیرونی آن (کاربرد ریاضی در دیگر دانش‌ها و صنعت و…) توجه کند.
تطبیق مساله‌های نظری ریاضی با عمل و زندگی روزمره، جستجوی راه حل‌های متفاوت و ناآشنا برای مساله‌های ریاضی، توجه به سرگرمی‌ها و معماها و… می‌تواند به هدف بارورکردن و اندیشه ریاضی و شکفتن استعدادها کمک کند. کتاب مساله های ریاضی آسان ولی… قدمی است که در این راه برداشته شده است.

 

نوشته های مشابه

‫۲ دیدگاه ها

  1. سلام و احترام.ضمن سپاس فراوان از سایت خوب شما خواهش میکنم اگر مقدور هست کتابهای “ریاضیات در شرق”،”سرگرمی های هندسه”،”اندیشه ریاضی”،”سرگذشت حرکت”،”اشتباه استدلالهای هندسی”،”دوره اختصاصی جبر مقدماتی”و “تقارن در هندسه وجبر” را که همگیاز آثار بسیار زیبا و خواندنی استاد پرویز شهریاری هستند را در سایت خود قرار دهید

    1. سلام علی آقا

      متاسفانه اسکنرم مشکل پیدا کرده و به همین خاطر فعلا تمرکزم رو گذاشتم تا کتاب های موجود رو بهینه سازی و آرشیو سایت رو کامل کنم.
      انشاالله مشکل اسکنر حل شود کتاب هایی که فرمودین حتما مد نظر قرار میدم 🌹🙏

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا