بنیاد جهان

نام کتاب : بنیاد جهان
نویسنده : مک میلان
مترجم : محمدرسول شیرازی
ناشر : موسسه انتشارات امیرکبیر
نوبت چاپ : اول ۱۳۵۵
زبان : فارسی
نوع فایل : PDF (نرم افزارهای مورد نیاز)

برای دانلود اینجا کلیک کنید !!!

 

توضیحاتی دربارۀ کتاب :

کتابی که پیش روی شماست، چندین سال پیش به چاپ رسیده است. از این رو، پاره‌ای از نظراتی که درباره مسائل گوناگون علمی در آن آمده، با دستاوردهای کنونی علم هم‌خوانی ندارند. البته این نشانه پویایی علم است؛ چه، انسان به‌گونه‌ای درنگ‌ناپذیر بر دانش خود از جهان افزوده است و همواره در شناخت طبیعت پیرامون خویش تواناتر شده است.
چیزی که در این کتاب سخت چشم‌گیر است، شیوه برخورد یک انسان تیزبین با پدیده‌های طبیعت و مسائل آن است و این‌که چگونه باید اذهان جستجوگر نوجوانان را با آوردن پاسخ‌هایی صرفاً علمی، که نسبت به زمان خود صحیح و مطلق‌اند، سیراب ساخت. باید به نوجوانان آموخت که در جهان هیچ‌چیز ثابت نیست و طبیعت و هرچه در آن است پیوسته تغییر و تکامل می‌یابد و از سادگی به پیچیدگی می‌گراید. نویسنده خود در این باره سخن خوشی دارد :
“چنان‌که به تو گفته‌ام، جهان هم از مرحله ابر آتشین مانند، تکامل یافته است. هرچه مطالعه کنی و ژرف‌تر بیندیشی – که امیدوارم همین کار را خواهی کرد – خواهی فهمید داستانی را که گفته‌ام با تمام دانش امروزی مطابقت دارد و با تمام مشاهدات من و تو هماهنگ است. همه چیز در حال تکامل و پیدایش و پیگیری و پیشرفت است.”

نوشته های مشابه

یک دیدگاه

  1. با سلام…از شمادوست عزیزم بسیارمتشکرم بخاطرزحمات بیدریغ‌تان درجهت حفظ واشاعه دانش ریاضیات وترویج بهترین دانش انسانی…توصیه من به شمااین است که مسیرروشن وسالمی که درپیش گرفته‌ایدراتداوم بخشیدوبدنبال راهکارهایی برای بسط وتوسعه آن نیزبگردید…زنده باشین انشاءالله…خداوندمتعال شمارادرکنف حمایت خودبگیردکه تااین اندازه به عالی‌ترین دانش مشتاق هستین…باردیگربه شماآفرین می‌گویم وبرای‌تان بهترین‌هارازخداوندآرزومندهستم.بااحترام ودوستی فراوان
    حسینقلی مستعلی
    ریاضی‌دان-دکترای فلسفه تحلیلی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا