دورۀ ریاضیات عالی

نام کتاب : دورۀ ریاضیات عالی
نویسنده : مارتن
مترجم : باقر امامی
ناشر : انتشارات سروش
نوبت چاپ : اول ۱۳۵۵
زبان : فارسی
نوع فایل : PDF (نرم افزارهای مورد نیاز)

برای دانلود اینجا کلیک کنید !!!

 

توضیحاتی دربارۀ کتاب :

این کتاب بسط برنامه ریاضیات مورد لزوم به کاندیداهای اخذ دیپلم مدارس عالی فنی است ولی دانشجویان سال‌های اول مدرسه‌های مهندسی مختلف نیز می‌توانند از آن استفاده کنند.
مقدمه شامل مفهوم‌های بنیادی جبر و مثلثات است و ضمناً مفهوم‌های نظریه مجموعه‌ها نیز در آنجا عرضه شده است. در عین حال یک بررسی مقدماتی جبربول و کاربرد آن در مدارهای برقی نیز در آن‌جا آورده شده است. این مقدمه با مسأله‌های متعدد در سطح دیپلم دبیرستان خاتمه می‌پذیرد.
بررسی محاسبه برداری در فصل دوم به عمل آمده است. علائم و روش‌های محاسبه این مبحث اغلب در جریان کتاب مورد استفاده قرار گرفته است.
حساب انتگرال و معادلات دیفرانسیل از نقطه نظر کاربرد آن‌ها در مکانیک و فیزیک و الکتریسیته با مثال‌های حل‌شده زیاد آورده شده‌اند.
یک فصل به بررسی مقاطع مخروطی و کوادریک‌ها و منحنی‌ها و سطوح مختلف موردنیاز مهندسان حصر شده است.
فصل مهم آخری، وقف محاسبات عددی و نموداری شده است که در آن‌جا نظریه آباک‌ها و کاربردهای مختلف آن‌ها نیز طرح شده است. روش‌های مدرن حل عملی دستگاه‌های معادلات خطی (روش گوس، کوفینیال و تقریبات متوالی) نیز با کاربردهای عددی در همین فصل آورده شده است.
هر فصلی تمرین‌های متعددی به دنبال دارد که دانشجو از روی آسان‌ترهای آن‌ها می‌تواند درستی معلومات خود را بیازماید و مشکل‌ترها را کاندیداهای مدارس مهندسی می‌توانند مورد استفاده قرار دهند.
کوشش شده است که کتاب تا حد امکان ساده و کامل باشد و هدف اصلی آماده‌کردن دانشجو به آموزش سریع دانش‌های کاربسته است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا