ترسیم های هندسی

نام کتاب : ترسیم‌های هندسی (ساختمان‌های هندسی)
نویسنده : احمد فیروزنیا
ناشر : نشر گزاره
نوبت چاپ : اول ۱۳۷۱
زبان : فارسی
نوع فایل : PDF (نرم افزارهای مورد نیاز)

برای دانلود اینجا کلیک کنید !!!

 

توضیحاتی دربارۀ کتاب :

رسم شکل‌های هندسی در ضمن آنکه بعضی از آن‌ها آسان و عملی به نظر می‌رسند، نیاز به توان و خلاقیت ذهنی دارند. این ترسیم‌ها برای دانش‌پژوهان و همه کسانی که به نحوی با هندسه سروکار دارند یک نوع اشتغال فکری و صرف وقت مطبوع و لذت‌بخش محسوب می‌شود.
شایان توجه است که در روزگاران پیشین تعیین راه‌حل براى رسم یک شکل هندسی سال‌ها توجه و تفکر عده‌ای از ریاضی‌دانان را به خود مشغول داشته و موجب بحث و مجادله علمی بین آنان بوده است. در برنامه آموزش هندسه برای دوره دبیرستان به روش ترسیم شکل‌های هندسی توجه و عنایت لازم مبذول نشده و به رسم چند شکل ساده و مقدماتی اکتفاء شده است. از این لحاظ به مقدار شایستگی این شاخه از هندسه که راهی برای پرورش و تکامل تفکر منطقی است و در کشف و بروز استعدادهای نهانی نقش مؤثری می‌تواند داشته باشد، مورد توجه واقع نشده است.
رسم شکل‌های هندسی با استفاده از پرگار و خط‌کش و رسم بعضی از شکل‌ها فقط به وسیله پرگار و یا تنها با استفاده از خط‌کش از جمله موضوعاتی است که یک نوع اشتغال و تقویت در تمرکز فکر است.
این کتاب که فصل اول آن شامل موضوع مسئله رسم شکل هندسی و چگونگی توفیق در حل و بررسی نتیجه‌های حاصل از آن می‌باشد خواننده را با روش ترسیم شکل‌های هندسی آشنا کرده و رهنمودی برای حل مسئله‌هایی از این قبیل می‌باشد. امید است این کتاب برای دانش‌پژوهان و همه علاقه‌مندان به این شاخه از ریاضیات مفید باشد و نزد استادان و مدرسان علوم ریاضی قدر یابد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا