۱۷۵ مسئله منطقی

نام کتاب : ۱۷۵ مسئله منطقی
نویسنده : دی یرد بیزام ، یانوش هرتسگ
مترجم : پرویز شهریاری
انتشارات : نشر نی
نوبت چاپ : اول ۱۳۶۶
زبان : فارسی
نوع فایل : PDF (نرم افزارهای مورد نیاز)

برای دانلود اینجا کلیک کنید !!!

 

بخشی از مقدمه مترجم :

این کتاب مسائل منطقی ای را مطرح می کند که که شما را به فکر وا دارد و برای هر سنی مفید است چون از مسائل ساده تا پیچیده و از سطوح پایین تا بالاتر با راه حل تشریحی شان در این کتاب گنجانده شده. آنچه در این کتاب جمع آوری شده، نه به یک زمینه، بلکه به زمینه های گوناگونی مربوط می شود، از ساده ترین مسائل تا بغرنج ترین… .
کتاب، در بخش های مختلفی تنظیم شده است تا بتواند خوانندگان بیشتری را راضی کند. هم کسانی که به تازگی وارد دبیرستان شده اند و هم کسانی که دانشکده و یا مدرسه ی عالی را تمام کرده اند، می توانند در این کتاب، به موضوع هایی که برایشان جالب است، برخورد کنند. هم کسانی که می خواهند وقت آزاد خود را پر کنند، هم آن ها که مایل به تقویت تفکر ریاضی خود هستند و هم فارغ التحصیلان رشته ی ریاضی، می توانند از این کتاب استفاده کنند. همچنین کتاب برای علاقه مندان به المپیاد ریاضی نیز بسیار مناسب و مفید است.
راضی کردن این قشرهای کاملا متفاوت، با سلیقه ها و آموزش های گوناگون و حتی گاهی متناقض، کار ساده ای نیست، به همین مناسبت، اگر خواننده ای، موردی یا بخشی را سازگار با هدف خود نمی بیند، می تواند آن را کنار بگذارد. در واقع این، نه یک کتاب بلکه چند کتاب است که پشت سر هم آمده و می توان، از آن، همچون شاه کلید استفاده کرد.
برای خواندن این کتاب، از هر بخشی می توان آغاز کرد. بخش های مختلف، ارتباطی به هم ندارند. توصیه ما به خواننده این است که همه بخش ها را، از اول تا آخر، مطالعه کند. کتاب تنها شامل مساله های سرگرم کننده نیست، بسیاری از مساله ها، زمینه ای کاملا جدی دارند. به همین مناسبت، از خواننده می خواهیم، همچون یک رمان، به این کتاب نگاه کند؛ از برخی جاها می توان به سرعت گذشت، ولی در بعضی موارد، باید با حوصله و دقت برخورد کرد.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا